Doctor

Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року

17 січня 2025 року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегії розвитку системи охорони здоров’я на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2025 — 2027 роках.

Стратегія 2030 спрямована на визначення ключових проблем здоров’я українців та формування рішень, що сприятимуть їх розв’язанню

Метою Стратегії 2030 є створення такої системи охорони здоров’я України, за ефективного функціонування якої кожна людина матиме повноту можливостей подбати про своє здоров’я, підтримувати, зберігати його та отримувати необхідну медичну допомогу

А всі, хто залучені до її надання, матимуть прозорі та ефективні інструменти для реалізації власного потенціалу та впливу на формування політик щодо охорони здоров’я на всіх рівнях.

Стратегічні цілі

Реалізація Стратегії 2030 передбачається шляхом досягнення стратегічних та оперативних цілей й комплексного виконання завдань, передбачених нею. Операційний план заходів з реалізації у 2025 — 2027 роках Стратегії 2030 визначає чіткі індикатори досягнення стратегічних цілей, конкретні кроки та відповідальних.

Універсальний доступ до якісних медичних послуг

  • Первинна ланка медичної допомоги — ключова

  • Розвиток багатопрофільних медзакладів

  • Ширший доступ до програми «Доступні ліки»

  • Формування культури здорового способу життя

Strategic Goal Tab 0

Пріоритети Стратегії 2030

Особлива увага приділятиметься підвищенню якості первинної медичної допомоги. Також з 2025 року всі державні та спеціалізовані заклади охорони здоров’я стануть частиною єдиного медичного простору, увійшовши до програми медичних гарантій, що покращить доступність і якість послуг для населення.

Підвищення якості первинної медичної допомоги

Розширення програми «Доступні ліки»

Єдиний медичний простір

Доступність послуг

Якість послуг

Програма медичних гарантій

Важливим напрямом залишається розвиток програми «Доступні ліки»

Яка дозволяє громадянам та резидентам України отримувати необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою. В 2025 році виділено 6,6 мільярда гривень на наймасштабніше з моменту запуску розширення програми. Це дозволить додатково ще 500 тисячам українців суттєво зменшити витрати на лікування.

Продовжиться розвиток багаторівневої реабілітаційної допомоги, зокрема й на рівні громад.

Президент України визначив одним із ключових завдань на 2025 рік створення понад 300 амбулаторних відділень у громадах, де є лікувальні заклади.

Продовжиться створення центрів психічного здоров’я у кластерних лікарнях.

Підходи до стаціонарної психіатричної допомоги переглядатимуться відповідно до сучасних практик.

Особливу увагу буде приділено інклюзивності та безбар’єрності медичних послуг.

Це гарантує їхню доступність для всіх із урахуванням потреб окремих груп.

Операційний план на 2025 рік

Операційний план на 2025 рік також передбачає особливий акцент на потребах ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб і мешканців деокупованих територій, які отримуватимуть медичну допомогу, враховуючи їхні специфічні потреби. Щоб підтримати медиків, які працюють у сільській місцевості та важкодоступних районах, впроваджуються нові механізми заохочення та підтримки медичних працівників.

VR

Україна продовжує підтримувати розвиток програм репродуктивного здоров’я

включаючи екстракорпоральне запліднення та інші допоміжні репродуктивні технології.

Інноваційні рішення будуть впроваджуватись у багатьох напрямках

зокрема біобезпека, електронні системи крові, покращення управління якістю медичної допомоги та вдосконалення діяльності університетських лікарень.

Операційний план також включає розвиток міжнародного медичного партнерства

що сприятиме обміну досвідом і покращенню медичних послуг на міжнародному рівні.